World Walking Day

World Walking Day a Kálvin iskolában

Iskolánk szeptemberben csatlakozott a Magyar Szabadidősport Szövetség Világ Gyalogló Nap eseménysorozat felhívásához. A várostörténeti 5,5 km-es gyalogtúrát október 11-én, csütörtökön teljesítettük remek napsütötte időben. Az iskolai felhívásra olyan sok tanuló jelentkezett (130 fő, 10–14 éves gyerek), hogy két csoport indult útnak.  A séta Makó belváros legfontosabb nevezetességeit érintette. A gyalogtúra során megismerkedtünk településünk múltjával, történelmével. A felfedező sétáról élményekkel telve tértünk vissza az iskolába. Másnap a túrán részt vevő gyerekek egy szellemi totó segítségével adhattak tudást a hallottakról.

Mindenki nagyon jól érezte magát, honismeretünk gazdagodott és a gyaloglást, mint mindennapos testmozgást is népszerűsítettük. Szuper délután volt!!!