Flashmob

Ugróköteles Flashmob

A Szombathelyi Kötélugrók egykori kiváló sportolójára, Tóth Alexandrára emlékeztünk 2019. március 23-án 12 órakor, akit mindenki Szaszának nevezett. Szasza sajnos még 2008-ban 22 évesen vesztette életét. Az Ő emlékére a szombathelyiek minden évben egy emléktornával készülnek. Idén arra gondoltak, hogy az ország minél több pontján egy időben gyerekek százai ugráljanak. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott a Kálvin Téri Református Általános Iskola Ugróköteles csapata is. Iskolánkból több mint 60 gyermek látogatott ki a Hagymatikum fürdő előtti térre, ahol egy közös utcai ugrókötelezésre került sor. A Flashmob anyagát a szervezők korábban elküldték a részt vevő csapatoknak, így ugyanabban az időben, ugyanazt a gyakorlatot ugrálták az ország több pontján egyszerre. A Kálvinosok a zenés gyakorlat végén színes lufikat engedtek a magasba. Az emlékezésen kívül a sok gyermek mosolya és jókedve a közös mozgás öröméről is tanúskodott.