Bogármese

Kálvinos színészpalánták

A napokban iskolánk 3.m osztályosai ajándékműsorral lepték meg a Kálvin utcai ovisokat. A gyerekek egy mesejátékot adtak elő, melynek a címe: Az elveszett ajándék.

Az előadás Lázár Ervin és Lázás Zsófia Bogármese című műve alapján készült. A mese elején a főszereplő Csillagszemű, aki a történet szerint az iskola tanító nénije összetalálkozik a Szivárványos bogárkával. Szomorúan újságolja, hogy ellopták a bogárgyerekek anyukájuknak készített ajándékait.

Ezután kezdetét veszi a nyomozás, mely során a nézők találkozhattak varázsló katicával, táncos lábú szeméthasznosító bogárkákkal, veszekedő galacsinhajó focistákkal, tortát habzsoló hernyóval – akiből persze csodálatos pillangó lesz. Szerencsére ebben az esetben is vidám lesz a befejezés, hiszen a gonosz szarvasbogárról kiderül, hogy nem is annyira gonosz, csak egy kicsit nagyothall. Az ajándékok is előkerülnek és a bogárskacok örömükben táncra perdülnek.

A kis színészpalánták nagy izgalommal várták a közönséget, akik lelkes tapssal jutalmazták a produkciót!