Református Iskolák Országos Találkozója, ​Tiszakécske

Tiszakécskei református verseny

Tiszakécskén került megrendezésre, 2018. november 9-én  a Református Iskolák XV. Országos Mesemondó-, Meseíró-, Szépíró-, Kézműves és Angol Fordító Találkozója.  Ebben az évben 27 település iskolájából érkeztek diákok, hogy megmérettessék magukat ezen a rangos versenyen. Iskolánk tizenkilenc fővel képviseltette magát. Az istentisztelettel egybekötött megnyitót követően, tanulóink különböző helyszíneken, különböző kategóriákban versenyezhettek. Az idén, mesemondóink, a határon túli írók műveiből válogathattak. Fontos volt a megfelelő szövegtudás, a szép, tiszta beszéd, a természetes előadás. Szépíróink témája is a mesék voltak. A zsűri a helyes betűalakítást, szabályos kapcsolást, tiszta, rendezett munkát értékelte. Kézműveseink varázspálcát, ill. tarisznyát készítettek. Meghatározó szempont volt az ötletesség, a kreativitás, a különböző technikák ízléses keverése. Meseíróinknak  egy általuk szabadon választott meseszereplő kalandos útját kellett „elmesélniük", melyhez illusztrációkat is készíthettek.

Szeretettel fogadtak bennünket, kedves vendéglátásban volt részünk. Az iskola tanulói, zenés műsorral köszöntöttek. A versenyző tanulók kézműves foglalkozásokon tölthették el az eredményhirdetésig fennmaradó időt.

Mesemondó Minősítés Felkészítő
Szűcs Jázmin 1.m Arany Nagyné Hős Ágnes
Kiss Csenge  3.m Bronz Bartáné Szabó Mónika
Kincses Nándor  4.m Arany Badóné Fürtön Judit
Varga Zsombor   6.m Ezüst Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna

Kézműves Minősítés Felkészítő

Andor Rebeka 6.i
Haszilló Vanessza Laura  6.i
Láposi Fruzsina Martina  6.i

Ezüst Peták Mária

Meseíró Minősítés Felkészítő
Katona Kamilla  6.a Bronz Varga Noémi
Török Jázmin  8.a Bronz Kiss Edit

Angol fordító Helyezés Felkészítő
Katona Márk  7.m 1. Martonosi Zsuzsanna

Gratulálunk minden tanulónak, aki részt vett a versenyen és a pedagógusoknak is, akik felkészítésükben részt vettek.