Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

A megyei Lotz-verseny eredményei

2018. november 23-én rendeztük meg a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny 1. fordulóját iskolánkban. Ebben az évben is 7., 8. évfolyamon mérettették meg magukat a jó helyesírók, összesen 18 tanuló. Az iskolai forduló tétje a megyei részvételhez szükséges szint elérése volt. A megyei versenyre 2019. január 24-én került sor a kijelölt intézményekben. 17 tanulónk teljesítette a bekerülési szintet, és nagyon eredményesen szerepeltek a megyei fordulón is.

Az iskolánkat képviselő tanulók megyei versenyen elért eredményei:

7.o.

1. Lipták Botond              7.m                 Varga Noémi

6. Langó Rebeka                7.m                 Varga Noémi

8. Szűcs Bence                   7.m                 Varga Noémi

9. Nagy Levente                 7.m                 Varga Noémi

8.o.

1. Harsányi Regina                   8.m                Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

2. Varga Boglárka                    8.m                 Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

5. Zelizi Kata                               8.m                 Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

6. Pásztor Viktória                      8.m                 Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

7. Mészáros Barnabás                 8.m                 Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

10. Mendei Dóra                         8.a                  Kiss Edit

A megyei verseny feladatlapjait mind Bonyhádon javítják. Az itt kialakult pontszámok alapján országos lista készül, és az ezen elfoglalt hely alapján hívják meg a legjobb 25-30 tanulót a döntőre.

A 2019. március 22-23-án megrendezésre kerülő országos döntőn pontszámuk alapján a következő tanulók képviselhetik megyénket, iskolánkat Bonyhádon:

7.o. Lipták Botond, Langó Rebeka

8.o. Harsányi Regina, Varga Boglárka, Zelizi Kata