A XIX. századi Magyarország történelme és irodalma

"A XIX. századi Magyarország történelme és irodalma" történelmi-irodalmi verseny

A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium "A XIX. századi Magyarország történelme és irodalma" címmel háromfordulós versenyt hirdetett dél-alföldi és határon túli 7-8.  osztályos diákok részére. A verseny célja a tehetséggondozás, közös történelmi és irodalmi értékeink megismerése és ápolása.

Az első, online fordulót 2018. december 13. - 2019. január 4. között lehetett megoldani. Ezután a legjobb 30 tanuló írhatta meg a második, online fordulót. Erre 2019. jan. 25-én került sor a meghirdető iskolában. A javítást követően a döntőben a legeredményesebb 6 versenyző mérhette össze szóban a tudását.

Iskolánkból Baróczi Bence 8.m osztályos tanuló (felk.: Kovácsné Bodzsár Zsuzsa) vett rész a versenyen, aki a középdöntőből a legjobb, 93%-os teljesítménnyel jutott a döntőbe, a legjobb 6 közé.

Bence a döntő fordulót is megnyerte, így ő lett a verseny első helyezettje.

Kiemelkedő teljesítményéhez gratulálunk!