Versenyek 2022/2023

Bonifert Domonkos Matematikaverseny

​XIX. Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny

Idén 19. alkalommal rendezték meg a Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaversenyt a ​matematika iránt érdeklődő diákok számára.

A verseny 4 levelező fordulóval kezdődött, melyek mindegyikén 4 feladatot kell a tanulóknak megoldani kidolgozós formában. A verseny döntőjére minden évfolyamból a legeredményesebb tanulók kaptak meghívást, amelyre a hagyományokhoz híven a Szegedi Bonifert Domonkos Általános Iskolában került sor.

Az április 15-én megrendezésre került döntő pontszámai alapján hirdették ki a végső eredményt. Iskolánk 6 tanulójának és 2 felkészítő tanárának – Vörösné Hős Erika és Dr. Geráné Góg Ildikó – munkáját is díjazták. Így Ők meghívást kaptak a május 26-án megrendezett ünnepélyes eredményhirdetésre, melyre Szegeden, az Agórában került sor. A díjak kiosztása között előadások is színesítették a délutánt.

A versenyen az alábbi eredmények születtek:

3. osztály:

I. díj: Décsi Flóra 3.c

II. díj: Pánczél Olívia 3.c

Felkészítő pedagógus: Vörösné Hős Erika

5. osztály:

II. díj: Venczel Zsófia 5.m

V. díj: Kőszegi Dávid 5.m

Felkészítő pedagógus: Beinschroth Gábor

7. osztály:

I. díj: Gönczi Botond 7.m

Felkészítő pedagógus: Dr. Geráné Góg Ildikó