Versenyek 2022/2023

Robotprogramozó Csapatverseny

XIV. Robotprogramozó Országos Csapatverseny

2022-2023-as tanévben negyedszer vett részt iskolánk a Robotprogramozó Országos Csapatversenyen. 2‑3 fős csapatokban a LEGO Mindstorms EV3 robotok grafikus nyelven történő programozása a feladat. A csapatoknak egy előre elkészített pályán kell útvonalkövetési, alapvető robotprogramozási és akadálypálya jellegű feladatokat megoldaniuk. A robotok két motorral, 2 db fény/szín-, 1 db ultrahang- és 1 db nyomásérzékelővel rendelkeznek.

Ebben a tanévben iskolánkból 2 korcsoportban 3 csapat nevezett a versenyre.

A pandémia óta az első forduló online kerül megrendezésre, így a feladatokat Classroomon keresztül kapták meg a csapatok. Az elkészült kódot és a robot mozgásáról készült videót űrlap segítségével kellett feltölteni.

A döntőre mindhárom nevezett csapatunk továbbjutott, melyet április 22-én, Kecskeméten rendeztek meg.

Példaként a döntő egyik feladata a legkisebb korcsoportban:

A robotnak egy labirintushoz hasonlító, akadályokkal megadott pályán kell haladnia.

A startpozícióból egyenesen előre indul és halad mindaddig míg 15 cm-en belül akadályt észlel ultrahangszenzorával, ekkor 90 °-ot jobbra vagy balra fordul. A fordulás irányát az dönti el, hogy melyik útvonal szabad. Ezen az útvonalon halad ismét akadályig​… Az ábra az 1.startpozíció esetén szemlélteti a robot útját. Az akadályok és a indulás helye változhat, csak a bemutatáskor válik véglegessé.

Az országos döntőben elért eredményeink:

II. korcsoport

4. hely