Autómentes hét

Autómentes hét a Kálvinban

Az Európai Mobilitási Hét keretében iskolánkban szeptember 18 – 22. között Autómentes hetet tartottunk. E program célja a tiszta és fenntartható közlekedés népszerűsítése. Az idei év témája az energiatakarékosság volt. E projekt keretében valósul meg mindig szeptember 22-én az Autómentes nap is. Iskolánkban sem történt ez másként, csak nálunk egy teljes héten át igyekeztek a szülők és gyerekek mellőzni az autók használatát. A kihívásban részt vevő gyerekek matricát gyűjtöttek össze, és a legkitartóbbak sorsoláson vettek részt. A szerencsés nyertesek jutalomban részesültek. Többen voltak, akik valóban komolyan vették a kihívást.

A program lezárásaként pénteken autómentes túrákkal zártuk a hetet. A nagyon szép időjárást kihasználva több osztály kerékpárra pattanva Apátfalvára, Maroslelére és Kiszomborra kerekezett el. Más osztályok a Maros-partra gyalogoltak le és a természet szépségét fedezték fel. 2 osztály a belváros nevezetességeivel ismerkedett meg. A gyerekek nagyon jól érezték magukat és örültek az iskolán kívüli programnak.