Petőfi-busz

A Petőfi-busz Makón

A Petőfi 200 rendezvénysorozat egyik megemlékezése keretében 2023. okt. 2-án és 3-án Makóra látogatott a Petőfi-busz. Az „Átröpűlök hosszában hazámon" vándorkiállítás Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából indult útjára a Petőfi Irodalmi Múzeum szervezésében.

Az utazókiállítás kiemelt célja, hogy Magyarországon minél több emberhez, főleg diákokhoz juttassa el élményszerűen Petőfi Sándor életművét és mutassa be életútját. A tárlat a haladás, sebesség, út, utazás fogalmaiból indul ki, és egyedi megközelítésből mutatja be Petőfi személyiségét, munkásságának ismert darabjait.

Iskolánkból 4 osztály (8. i, 7. m, 7. i, 6. m) is részt vett a rendezvényen, ahol modern formában, érdekes vezetéssel ismerkedhettek a költő életművével. Örültünk a lehetőségnek, hogy rendhagyó irodalomórán vehettünk részt ezen a különleges helyszínen.