Teleputtony

​Élményt is hozott a Mikulás a Kálvinba

Az előző évekhez hasonlóan – az iskolai diákönkormányzat és az szülői munkaközösségek jóvoltából - az édesség mellé élmény is került a puttonyba a kálvinos gyerekeknek. ​Pécs mellől, Szemelyről érkezett hozzánk a Grimask Színház, Teleputtony című előadása, melyet az alsós gyerekek két felvonásban játszhattak, kacaghattak végig.

Komor László bábművész már a legelső percekben elvarázsolta a gyerekeket. A közönséggel együtt fűzte a történetet, folyamatosan részeseivé téve minden lurkót a kalandnak. Megismerkedhettünk Puttony Manóval, hógolyózhattunk, építettünk hóembert, készültek különféle szaloncukrok, csokifigurák aranypapírba csomagolva, megelevenedtek a gyerekek kedvenc gyümölcsei.

Így telt meg a mese végére a Mikulás puttonya sok-sok ajándékkal, finomsággal és a legfontosabbal: a SZERETETTEL.