Programok 2021-2022

Állatok világnapja

Iskolánk az állatok világnapja alkalmából ismét örökbefogadott egy újabb állatot a szegedi vadasparkból.  Idén a gyerekek választása a szibériai tigrisre esett. Ennek az állatnak az élelmezését, takarmányozását, életkörülményeinek jobbá tételét támogatja a diákönkormányzatunk.

Október 5-én, e jeles nap alkalmából egy kutyás bemutatón vehettek részt a kálvinos gyerekek. Iskolánk vendége volt a szegedi Pitbull Argos CiliFalkája csapat. Vezetőjük, Remenyiczky Cili a felelős kutyatartásra hívta fel a tanulók figyelmét. A falkát egy terápiás labrador, Igor, egy boxer, Sára, egy szálkásszőrű tacskó, Ody, egy spániel, Zserbó, egy bichon havanese, Zara valamint egy brie kutyafajta, Tara  és gazdáik alkották. A bemutató végén a gyerekek próbára tehették ügyességüket és gyorsaságukat is egy-egy akadálypályán a kutyusok ellen. A napsütötte délutánon mindenki jól érezte magát.