Programok 2021-2022

Bookgiving Day

Könyvajándékozási nap

Minden év február 14-én tartják az International Bookgiving Day-t, azaz a Nemzetközi könyvajándékozó vagy Ajándékozz egy könyvet! napot a világban, amelyhez iskolánk is csatlakozott. Az ünnep önkéntes kezdeményezés, és célja, hogy annyi gyermeknek adhassunk könyvet, amennyinek csak lehet, és megszerettessük velük az olvasást. Így tettünk mi is a Kálvin iskolában. Aznap reggel minden osztályteremben és az udvaron kuponok voltak elrejtve a gyerekeknek és a szerencsés megtalálók könyvjutalomban részesültek. A kuponok beváltásakor még további izgalom várta a gyerekeket, hiszen az ajándékkönyveket egy vakrandi keretében választották ki maguknak. A nyertesek a csomagolón feltüntetett néhány árulkodó mondat alapján választották ki a „választott" könyvüket.