Megyei versmondó

Rímbe szedett természet – megyei versmondó verseny

A szegedi Füvészkert immár 13. alkalommal adott otthont ennek a különleges témájú versenynek. A természetről szóló alkotásokkal készülhettek a diákok, hogy a szakmai zsűri és a közönség előtt szavalják el kedvenc költeményüket. Öt kategóriában (1., 2., 3. és 4. osztályosok, valamint 5-6. osztályosok) mérették meg magukat a diákok a neves szakértő zsűri előtt.

Október 19-én és 20-án délután került sor a versenyekre, ahol nemcsak a csodálatos környezet, hanem a remek időjárás is támogatta a versmondókat.

Iskolánk tanulói 3 kategóriában is versenyeztek, és remek eredményekkel zárták a megmérettetést.

1. o.

Somogyi Gábor Márk         3. hely                       felk.: Barta Boglárka

2. o.

Oriskó Janka                       2. hely                       felk.: Nagyné Hős Ágnes

Radnai Maja Zselyke           1. hely                       felk.: Nagyné Hős Ágnes

5-6. o.

Frank Lilla Nikolett             különdíj                 ​   felk.: Prónai Éva

Galamb Lilla                        3. hely                       felk.: Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

Szűcs Jázmin                       1. hely                       felk.: Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

A helyezett diákok jutalmul sok különleges és érdekes ajándékot kaptak. A felsős kategóriában ezek mellé 2 fő részére szóló színházbelépőt is kaptak jutalmul munkájuk és tehetségük elismeréséül.

Gratulálunk!​