Megyei Matematikaverseny

A képen balról jobbra: Pánczél Olívia, Gönczi Botond, Décsi Flóra, Laczay Éva Mária

Megyei Matematikaverseny

Csongrád-Csanád vármegye 2023-2024.

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány a 2023-2024-es tanévben kétfordulós megyei matematikaversenyt rendezett 12 megyében 3-12. évfolyamig.

A verseny célja: Lehetőség biztosítása az iskolák tanulóinak, hogy összemérhessék matematikai tudásukat a velük egy megyében tanuló diákokkal.

A verseny résztvevői: A versenyen a megyebeli iskolák megfelelő évfolyamra járó tanulói vehetnek részt. Egy iskolából tetszőleges számú versenyző indulhatott.

Iskolánk a 4; 5; 6; 8. évfolyamokon képviseltette magát. Közülük 8-an jutottak a döntöbe és 4 tanulónkat hívták meg az ünnepélyes eredményhirdetésre is, valamint Vörösné Hős Erikát külön díjazták eredményes felkészítő munkájáért.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolában került sor március 26-án, amelyen a következő eredmények születtek:

4. osztályosok mezőnyében:

3.  Décsi Flóra (4.c, díjazott)

5. Laczay Éva Mária (4.c, díjazott)

5. Pánczél Olívia (4.c, díjazott)

Felkészítő tanár: Vörösné Hős Erika

5. osztályosok mezőnyében:

10. Busa Gréta (5.m)

13. Fodor Ákos (5.m)

Felkészítő tanár: Pásztor Attila

6. osztályosok mezőnyében:

10. Kis Emma Nóra (6.m)

Felkészítő tanár: Beinschroth Gábor​

8. osztályosok mezőnyében:

1. Gönczi Botond (8.m, díjazott)

Felkészítő tanár: Dr. Geráné Góg Ildikó

Gratulálunk a kiemelkedő munkákhoz! További sok sikert kívánunk a még hátralévő versenyekhez!