Lotz-verseny

​​​A Lotz-verseny megyei eredményei

2023 novemberében rendeztük meg a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny 1. fordulóját iskolánkban. Ebben az évben is 7. és 8. évfolyamon mérettették meg magukat a szövegértésben is jeleskedő jó helyesírók, összesen 19 tanuló. Az iskolai forduló tétje a megyei részvételhez szükséges szint elérése volt. A megyei versenyre 2024. január 25-én került sor. 17 tanulónk teljesítette a bekerülési szintet, és nagyon eredményesen szerepeltek a megyei fordulón is.

Az iskolánkat képviselő tanulók megyei versenyen elért eredményei:

7.o. ahol az első és második helyen hármas holtversenyben végeztek tanulóink.

1. Gulyás Nikolett 7. m​Kovácsné Bodzsár Zsuzsa
1. Koszta Kiara 7. mKovácsné Bodzsár Zsuzsa
1. Kotormán Botond Ádám 7. mKovácsné Bodzsár Zsuzsa
2. Imre Gréta 7. mKovácsné Bodzsár Zsuzsa
2. Lakatos-Tóth Emese Lia 7. mKovácsné Bodzsár Zsuzsa
2. Sinkó Lili 7. iKovácsné Bodzsár Zsuzsa

8.o.

2. Halász Laura Krisztina 8. aOláh Noémi
3. Rácz Hunor 8. m Kiss Edit

A megyei fordulón megírt versenyfeladatokat Bonyhádon javítják, így közel egy hónapot kellett várni a megyei eredményekre. Az itt kialakult pontszámok alapján országos lista készült, és az ezen elfoglalt hely alapján hívják meg a legjobbakat a döntőre.

Az országos verseny 2024. március 22-én és 23-án lesz a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban. Pontszámuk alapján a következő tanulók képviselhetik megyénket, iskolánkat Bonyhádon:

7.o.: Gulyás Nikolett, Koszta Kiara, Kotormán Botond Ádám, Imre Gréta, Lakatos-Tóth Emese Lia, Sinkó Lili

8.o.: Halász Laura Krisztina

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítőknek!