„Ne szóljon Igéd hiába!”

XXIII. Országos Bibliai Történetmondó Verseny és rajzpályázat

Református Egyházunkban 2024 az élő Ige éve.                                                                                      Ezért a XXIII. Országos Bibliai Történetmondó Verseny központi témája is az élő ige volt.

„Mert Isten igéje élő és ható..."  (Zsidókhoz írt levél 4,12)

Ez azt jelenti, hogy a Biblia nem veszítette el aktualitását vagy érvényességét az idők folyamán, és képes beavatkozni az életükbe.                                                                                 Isten igéje ható. Ami arra utal, hogy az ige cselekvésre késztet és változást hoz azok életében, akik befogadják azt. Valódi erővel rendelkezik, amely képes megváltoztatni                     az emberek gondolkodását, viselkedését és életét.

A Gyulán megrendezett versenyre 19 település 20 iskolája érkezett, közel 100 diákkal.

A versenyzőket a tiszta, szép kiejtés, a biztos szövegtudás mellett még az alapján is pontozták, hogy a bibliai szövegen keresztül, hogyan tudják átadni Isten üzenetét.

Tanulóink ügyesen helytálltak, szép eredmények születtek:

Vizi Viola 3.b                  II. hely

Galamb Lilla 6.m            III. hely