Angol országismeret

Országismereti angol nyelvi vetélkedő

A Makói József Attila Gimnázium szervezésében idén is megrendezésre került 2023. november 30-án az a térségi angol verseny, amelynek keretein belül 7. és 8. osztályos tanulók mérhették össze angol tudásukat. A 4 fős csapatok országismereti témakörben oldottak meg izgalmas feladatokat, amelyekben az USA, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Írország, illetve Nagy Britannia országai kerültek fókuszba.

A csapatok egyik teremből a másikba vándoroltak, ahol minden terem egy-egy országot szimbolizált.

Iskolánkat mindkét évfolyamról egy-egy csapat képviselte. A 8.m osztályosok csapatát Kádár Dóra, Köteles Antal, Juhász Konrád (felkészítő tanáruk: Nagyné Varga Ágnes) és Gönczi Botond (felkészítő tanára Bálint Józsefné) alkotta míg a 7.a osztály Minions nevű csapatával indult a megmérettetésen. A Minions csapat tagjai Buvár Milán Csanád, Csávás Anna, Márkus Regina és Szabó Zétény (felkészítő tanáruk: Martonosi Zsuzsanna) a 2. helyen végeztek a szoros versenyben.

​Eredményükhöz szívből gratulálunk!