Zrínyi Ilona Matematikaverseny

ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENY

Az idei XXXV. Zrínyi Ilona Matematikaversenyre az előző évekhez hasonlóan most is nagyon sokan neveztek be, a versenyzők létszáma meghaladta a 49000 főt, akik közül megközelítőleg 10000 határon túli tanuló volt.

Iskolánkból minden évfolyam (2-8.) képviseltette magát, így az általános iskolai kategóriában összesen 71 tanulónk versenyzett. Az első iskolai forduló eredményi alapján 46-an vehettek részt a február 16-án megrendezett vármegyei döntőben. A vármegyei döntő megírására több helyszínt kértek fel a szervezők, iskolánk idén is bekerült a megye azon 8 intézménye közé, amelyek segíthettek a színvonalas verseny megrendezésében.

A vármegyei eredményhirdetésre minden évfolyamról a 15 legjobban teljesítő diákot hívták meg, akik közül az első helyezettek lehetőséget kaptak, hogy részt vegyenek a Kecskeméten megrendezésre kerülő 3 napos döntőn, április 12-14 között.

Szegeden a SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolában március 8-án rendezték meg az ünnepélyes vármegyei eredményhirdetést, ahol iskolánk 5 tanulóját Busa Grétát (5. m), Szabó Larát (6. m), Venczel Zsófiát (6. m), Kőszegi Dávidot (6. m), Gönczi Botondot (8. m), valamint felkészítő tanárát dr. Geráné Góg Ildikót díjazták.

A következő helyezések születtek:

5. osztályosok mezőnyében:

14.  Busa Gréta (5. ​m)

Felkészítő tanár: Pásztor Attila

6. osztályosok mezőnyében:

11. Szabó Lara (6. m)

12. Venczel Zsófia (6. m)

15. Kőszegi Dávid (6. m)

Csapatban: Szabó Lara, Venczel Zsófia, Kőszegi Dávid 4. helyezett

Felkészítő tanár: Beinschroth Gábor

8. osztályosok mezőnyében:

1. Gönczi Botond (7. m)

Felkészítő tanár: Dr. Geráné Góg Ildikó

Iskolák mezőnyében:

A tanulók eredményei alapján a Kálvin Téri Református Általános Iskola 6. helyen végzett a vármegyében.

Gönczi Botond 8.m osztályos tanuló meghívást kapott a 2024. április 12-14 között megrendezésre kerülő országos döntőre.

Felkészítő tanár: Dr. Geráné Góg Ildikó

Gratulálunk a kiemelkedő teljesítményekhez! További sok sikert kívánunk az országos megmérettetésre!

A felső képen balról jobbra: Kőszegi Dávid, Busa Gréta, Szabó Lara, Gönczi Botond (Venczel Zsófia egyéb versenyelfoglaltsága miatt nem tudott részt venni az eredményhirdetésen.)

Az alsó képen balról jobbra: dr. Geráné Góg Ildikó, Gönczi Botond