XXVII. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny vármegyei forduló

XVII. Kárpát-medencei Simonyi Zsigmond helyesírási verseny  vármegyei forduló

A legnagyobb múltú, valamint a legtöbb diák és iskola által írt magyarverseny vármegyei fordulóját április 11-én tartották meg. A versenyt hosszú évekig az ELTE rendezte, 3 éve a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara szervezi meg digitális formában. Ez az új forma teljesen más felkészülést és versenyzést kíván meg a legjobb helyesíróktól.

A verseny első fordulójára 1144 intézményből 23 279 tanuló jelentkezett a magyarországi és Kárpát-medencei iskolákból. Iskolánkból minden felsős évfolyamon 10-10 tanuló versenyzett. Közülük 28-an jutottak a vármegyei fordulóba, itt évfolyamonként különböző számú (60-80 fő) diák versenyzett. Csak a legjobbak juthatnak a Kárpát-medencei döntőre. Utoljára iskolánkból 5 éve volt erre példa. Nagy örömünkre ebben az éveben ismét van továbbjutónk:

1. hely: Venczel Zsófia 6. m osztályos tanuló (felk. Kovácsné Bodzsár Zsuzsa)

megnyerte a vármegyei döntőt (96, 14 %-os teljesítménnyel), így 2024. május 25-én a Károli Gáspár Református Egyetemen megrendezett döntőn ő képviselheti iskolánk és a vármegyét.

Csordás Hanna Jázmin kiváló teljesítményével a 2. helyezést érte el ugyanezen az évfolyamon.

A megyei legjobb 30-ban végzett diákjaink:

5. évf. A tanuló neve Helyezés Felkészítő
 Jencsik Erik Balázs27/82Prónai Éva