A tankönyveket az első tanítási napon - osztálykeretben - kapják meg a gyerekek.​ (2016. szeptember 1.)

1-4. évfolyamon a tankönyvet térítésmentesen, könyvtári kölcsönzés útján biztosítjuk.​
(Az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket a tanuló köteles az utolsó tanítási napon visszaszolgáltatni az intézmény könyvtárának.)
5-8. évfolyamon a tankönyvet a jogosultak számára ingyenesen, könyvtári kölcsönzés útján biztosítjuk.
(Az iskola által ingyenesen biztosított tankönyveket a tanuló köteles az utolsó tanítási napon visszaszolgáltatni az intézmény könyvtárának.)
5-8. évfolyamon az ingyenes tankönyvre nem jogosultak számára  a - saját tulajdonba kerülő - tankönyveket a befizetett csekk ellenében tudjuk kiadni.
(A tankönyvcsekkek befizetését 2016. szeptember 15-ig kell igazolni a befizetési szelvény bemutatásával - azokét is, amelyek még meg sem érkeztek...)

Információ az 5-8. évfolyamon fizetősöknek:
A tankönyvcsekkeket terveink szerint 2016. augusztus 26-tól lehet átvenni az iskola pénztárában, amennyiben azokat a KELLO addigra eljuttatja az iskolának.
A szülők tehát nem lakcímre fogják kapni a csekkeket, hanem azokért be kell fáradni valakinek az iskolába.
(A KELLO tájékoztatása szerint a KELLO-csekkek később fognak megérkezni! Frissítve: 2016.09.06.)