Református Általános Iskolák Országos Találkozója

Református általános iskolák versenye

Ebben a tanévben - 2016. november 11-én - XIII. alkalommal rendezte meg a Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium az ORSZÁGOS MESEMONDÓ, MESEÍRÓ, KÉZMŰVES, SZÉPÍRÓ ÉS ANGOL/NÉMET FORDÍTÓ TALÁLKOZÓT.

29 iskola 270 fővel jelent meg a versenyen. A helyiek nagyon nagy szeretettel és felkészültséggel várták a résztvevőket: Hegedűs Béla püspökhelyettes kérte áldását a versenyzőkre, felkészítőkre, kísérőkre, szervezőkre. Minden tanulót tízóraival, később ebéddel vártak, majd a hazautazóknak útravalót biztosítottak egy kis batyuban. Ez utóbbi nem volt véletlen, hiszen az idei verseny témája a magyar népmesék világát idézte. A nap zárásaként rövid gálaműsorral készültek a tiszakécskei iskola diákjai. Hallhattuk a magyar népmesék rajzfilmsorozat főcímdalát, tréfás népdalcsokrot az énekkaruk előadásában és a népdaléneklési versenyt megnyerő diáklány által néhány helyi népdalt.

Az eredményeink a következők:

VERSENY MEGNEVEZÉSETANULÓOSZTÁLYHELYEZÉSFELKÉSZÍTŐ NEVELŐ

1.​

​Krucsó Ákos

Bálint Józsefné

Minden versenyzőnknek és felkészítőiknek gratulálunk!