​Bolyai Matematika Csapatverseny Kárpát-medencei döntő

Ebben a tanévben iskolánkból négy csapat is megnyerte a Bolyai Matematika Csapatverseny Csongrád megyei fordulóját, és így bejutottak a Budapesten november 19-én megrendezett Kárpát-medencei döntőbe. Ezen a megmérettetésen évfolyamonként közel 150 diák mérte össze tudását. A szoros küzdelemben iskolánk tanulói nagyszerűen helytálltak. A döntő írásbeli fordulója alapján a harmadikos, és a hetedikes csapatunk is bekerült évfolyamában az 1­–6 helyezettek közé, így a küzdelem számukra szóbeli fordulóval folytatódott. Az izgalmas megmérettetésben mindannyian kiválóan, talpraesetten teljesítettek, és így az írásbeli és szóbeli forduló összesített pontszáma alapján mindkét csapatunk 4–4 tanulója és felkészítő tanáraik felállhattak a dobogó második fokára, és ezüstéremmel térhettek haza.

Eredmények:

3. osztály: Tornádó 4-es csapat 2. helyezés