Rigó énekeljen! Környezetvédelmi Csapatverseny megyei döntő

„Rigó énekeljen!" Környezetvédelmi Csapatverseny megyei forduló

2017. február 3-án délután 2 órakor került sor a „Rigó énekeljen!" Környezetvédelmi Csapatverseny megyei döntőjére a makói Kálvin Téri Református Általános Iskolában. Az idei tanévben a verseny témaköreként az erdőt jelölték meg. A csapatoknak előzetesen két levelezős forduló keretében kutatómunkát, prezentációt és egy feladatsort kellett megoldaniuk, majd a megyei döntőn mérték össze tudásukat. A három forduló összesített eredménye alapján dőlt el országos szinten, kik kerülnek be a nyíregyházi a döntőbe.

Iskolánkból ez két csapatnak is sikerült. A 2.a osztályosok megyei első, a 4.a osztályosok pedig 2. helyen jutottak tovább.

2.a osztály:

Mókusok csapata        1. hely       Csapattagok:  Fehér Nelli,

Horváth Dominik Ixion

Igaz Zoé Kamilla

Török Kristóf

Felkészítő nevelő: Ratkainé Molnár Zsuzsanna

4.a osztály:

Marosmenti Természetvédők csapata     2. hely          Csapattagok:  Madár Alina

Török Rebeka

Szabó Bence