Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei forduló

HARMADSZOR IS ELSŐ LETT ISKOLÁNK A ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENYEN ÍGY A VÁNDORKUPA A MIÉNK MARAD

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány az idei tanévben is megrendezte a Zrínyi Ilona kétfordulós (megyei, országos) matematikaversenyt. A feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását kívánják mérni. Lehetőséget biztosítanak arra, hogy az iskolák 2-8. osztályos tanulói összemérhessék tudásukat. A Kálvin Téri Református Általános Iskola tanulói közül 47-en vettek részt ezen a népszerű versenyen.

Iskolánk biztosította a helyszínt a városi és térségi tanulóknak a verseny lebonyolításához. Az eredményhirdetés március 3-án volt Szegeden, ahová a megye legjobbjait hívták meg, így iskolánkból 19 tanulót. Évfolyamonként a legjobb 3 tanuló egyéni eredménye alapján csapatot alkottak, és ezt a teljesítményt is rangsorolták.

A Kálvin Téri Református Általános Iskola I. helyezést ért el a megyében résztvevő iskolák között. Így a megye legeredményesebb általános iskolájának járó vándorkupát 2015 és 2016 után 2017-ben is ISKOLÁNK kapta, így ez már az iskolánké marad. Iskolánkból Csaláné Oláh Edit, Dr. Geráné Góg Ildikó, Magony Istvánné és Pallag Gyuláné felkészítő nevelők munkáját is díjazták.

Kiemelkedő eredményük alapján továbbjutottak az országos fordulóba, melyet Debrecenben rendeznek:

BÖRCSÖK BENDE

KATONA MÁRK

BEINSCHROTH NINETT

EGYÉNI ÉS CSAPATEREDMÉNYEINK:

2. osztályosok mezőnyében (2.m)
   3. Beinschroth Máté
Csapatban II. helyezést értek el: Beinschroth Máté, Domokos Ádám, Miskolczi Nóra
Felkészítő nevelő: Dr. Tamásné R. Nagy Klára

3. osztályosok mezőnyében (3.m)
    2. Börcsök Bende
Csapatban 12. helyezést értek el: Börcsök Bende, Csiky Boglárka, Debreczeni Anita
Felkészítő nevelő: Csaláné Oláh Edit

4. osztályosok mezőnyében (4.m)
     4. Horváth Áron
   10. Brakszatórisz Zsófia
   12. Czirók Attila
Csapatban  II. helyezést értek el: Horváth Áron, Brakszatórisz Zsófia, Czirók Attila
Felkészítő nevelő: Pallag Gyuláné

5. osztályosok mezőnyében (5.m)
      1. Katona Márk
    12. Lipták Botond
Csapatban I. helyezést értek el: Katona Márk, Lipták Botond, Zsikai Eszter
Felkészítő nevelő: Dr. Geráné Góg Ildikó

6. osztályosok mezőnyében (6.m)
   11. Pulics Martin
Csapatban IV. helyezést értek el: Pulics Martin, Háló Alexandra, Varga Dóra
Felkészítő nevelő: Dr. Geráné Góg Ildikó

7. osztályosok mezőnyében (7.m)
      2. Beinschroth Ninett
      9. Csávás István
    12. Horváth Kinga
    13. Ádók Dóra
    14. Jáksó Ábel Nándor
Csapatban I. helyezést értek el: Beinschroth Ninett, Csávás István, Horváth Kinga
Felkészítő nevelő: Magony Istvánné

8. osztályosok mezőnyében (8.m)
      8. Farkas Eszter
    13. Varga Zita
    14. Hajnal Fanni
Csapatban  III. helyezést értek el: Farkas Eszter, Hajnal Fanni, Varga Zita
Felkészítő nevelő: Geráné Kovács Ildikó

GRATULÁLUNK A KIEMELKEDŐ TELJESÍTMÉNYHEZ!
JÓ FELKÉSZÜLÉST KÍVÁNUNK AZ ORSZÁGOS MEGMÉRETTETÉSRE.