Szentesi Multimédiás Bibliaismereti és Prezentációs Verseny

XI. Szentesi Multimédiás Bibliaismereti és Prezentációs Verseny

2017. február 24-én került megrendezésre a XI. Szentesi Multimédiás Bibliaismereti és Prezentációs Verseny országos döntője.

A református iskolákban és a református hittant tanuló diákok számára ez egy komplex informatikai verseny, amelyen 2 fős csapatok indulhatnak. A verseny során olyan kreatív feladatokat kell megoldaniuk, ahol a megszerzett tudás mellett más egyéb készségeiket is alkalmazniuk kell. (Az internetes böngészéstől a rajzoló-és szövegszerkesztő programok használatáig.)

Minden korcsoport feladatsorát az új kerettanterv szerinti tananyagból állítják össze a szervezők. A feladatok csak akkor oldhatók meg, ha a tanulók ismerik a bibliai történeteket.

A Kálvin Téri Református Általános Iskola tanulói a következő szép eredményeket érték el az országos megmérettetésen:

5-6. osztályosok korcsoportjában:

II. hely
Asztalos Amanda 6. b
Kriván Regina 6. b                                        Felkészítő tanár: Szabó Attila

3-4. osztályosok korcsoportjában:

V. hely
Naszradi Barbara 4. a
Illgner Noel 4. i

VII. hely
Kriván Balázs 4. i
Kis Dávid-Csaba 4. i