Városi és Térségi Versmondó Verseny

Makón immár hagyományos módon idén is megrendezésre került a Városi és Térségi Versmondó Verseny. Az öt korosztály döntőjére 2017. március 06-13. között került sor a Hagymaházban, ahol versmondóink négy korosztályban képviselték iskolánkat. A szavalók egy-egy szabadon választott verssel indultak.  Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2017. március 14-én került sor a Korona dísztermében. A zsűri többek között külön megdicsérte az 1-2. évfolyamos korosztály szavalóit bátor, magabiztos kiállásukért. A 3-4. évfolyamon a korosztályhoz illő versválasztást is kiemelte. Az 5-6. korosztályban induló versenyzőknek egyebek között gratulált a megosztott szemkontaktusért a zsűri és a nézőközönség között. A 7-8. évfolyamos korosztályban induló versenyzők versmondásában az elbírálók pozitívan értékelték a pontos szövegmondást és a hitelességet is.

Iskolánk tanulói ez alkalommal is szép számmal kerültek a díjazottak közé:

1-2. korosztály: 1. helyezés: Hangai Natália 1.a (felkészítő pedagógus: Nacsáné Zádori Márta), 2. helyezés: Kiss Csenge Virág 1.m (felkészítő pedagógus: Bartáné Szabó Mónika), különdíj: Jani Boglárka 2.m (felkészítő pedagógus: Badóné Fürtön Judit).

3-4. korosztály: 2. helyezés: Gera Gellért 4.m (felkészítő pedagógus: Jesityné Szűcs Gyöngyi), 3. helyezés: Varga Zsombor 4.m (felkészítő pedagógus: Jesityné Szűcs Gyöngyi).

5-6. korosztály: 3. helyezés: Sonkovits Anna 6.m (felkészítő pedagógus: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna), különdíj: Kis Barnabás Ferenc 6.m (felkészítő pedagógus: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna).

7-8. korosztály: 1. helyezés: Tóth Ádám 8.m (felkészítő pedagógus: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna), 2. helyezés: Juhász Adél 8.m (felkészítő pedagógus: Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna), különdíj: Jáksó Anna 7.b (felkészítő pedagógus: Kiss Edit).

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítőiknek!