Lotz János szövegértési és helyesírási verseny országos döntő

Országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny, döntő

Immár 10. alakalommal került meghirdetésre az egyik legszínvonalasabb és legösszetettebb anyanyelvi verseny, melyet a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium, Kiváló Akkreditált Tehetségpont rendez.

A verseny célja a magyar nyelv ápolása, a szövegértés mint kulcskompetencia fejlesztése, a helyesírás alaposabb elmélyítése, a tanulók nyelvi érzékenységének fokozása.

A döntőbe azok a tanulók juthatnak, akik előbb az iskolai fordulóból a megyei döntőbe jutnak, majd az ott szerzett pontjaikkal az országos lista előkelő helyére kerülnek, ahonnan 25-28 tanuló jut a döntőbe. A megyei döntőket minden megyében és a fővárosban is megrendezik.

Iskolánkból mindhárom kategóriában – 4., 7., 8. évfolyamról – jutott tovább versenyző, összesen kilencen, a 2017. március 17-18-án rendezett országos döntőre. A Szellemi Zsendülés programsorozat a diákok és a tanárok számára is érdekes programokat kínált a 90 perces verseny mellett (tollbamondás, helyesírás, szövegértés).

Iskolánk nagyon büszke az idei versenyen elért eredményekre, hiszen több tanulónk a díjazott és jutalmazott 1-10. helyezett közé került. És hárman is dobogós eredménnyel térhettek haza.

4.o.

2. Czirók Attila                    Jesityné Szűcs Gyöngyi

3. Kondrát Mirjam              Jesityné Szűcs Gyöngyi

7. Faragó Luca                      Jesityné Szűcs Gyöngyi

7. Szabó Réka                       Jesityné Szűcs Gyöngyi

13. Kakuja Henrietta             Jesityné Szűcs Gyöngyi

7.o.

17. Daka Veronika                 Kiss Edit

8.o.

2. Farkas Eszter                    Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

8. Vizhányó Gréta                  Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

8. Fehér Rebeka Anna            Kovácsné Bodzsár Zsuzsa

Jesityné Szűcs Gyöngyi és Kovácsné Bodzsár Zsuzsa Kiváló tehetséggondozó tanár oklevelet kapott felkészítő munkájáért.

Gratulálunk!