Mezeifutó Diákolimpia megyei döntő

A Kálvin Téri Református Általános Iskola szép eredménnyel végzett a megyei mezei futóverseny diákolimpián

A versenyt 2017.  március 27-én Szegeden rendezték meg az Etelka sori atlétika pályán, ahol közel 500 gyerek versenyzett a négy korcsoportban. A hűvös idő nem kedvezett a versenynek, de a lelkes gyerekek ügyet sem vetettek az időjárásra. Két csapatunk és két egyéni versenyzőnk vívta ki magának az indulás jogát a városi döntőn. A legkisebbekkel kezdődött a verseny és a középiskolások zárták a sort. Nehéz pályán kellett megküzdeni a helyezésekért. A futópályáról indult a rajt majd a meredek kaptatón a töltés tetején folytatódott, onnan egy keskeny szakasz következett a pálya és a töltés között, ahonnan a műfüves focipályára jutottak a versenyzők innen kijutva a töltés alján két kiskört megtéve érhettek a versenyzők vissza a versenypályára a célszakaszba. Dicséretet érdemel minden versenyző, aki teljesítette a versenytávját, hiszen 1, 2, 3 kört kellett futniuk korcsoporttól függően.

II. korcsoportos lányok     IV. helyezés:    Balázs Evelin               4.a
                                                                 Bíró Kata                     4.m
                                                                 Brakszatórisz Zsófia    4.m
                                                                 Nagy Ágnes                4.m
                                                                 Szabó Dóra                 3.m

III. korcsoportos fiúk       III. helyezés:      Faragó Marcell            6.m
                                                                 Károlyi Martin             6.a
                                                                 Nagy-Molnár Zoárd   6.m
                                                                 Olasz Dominik            6.m
                                                                 Szeges Richárd            5.a

Egyéni versenyzőink:

II. korcsoport fiú        II. hely        Nagy Csombor        4.m  TOVÁBBJUTOTT AZ ORSZÁGOS VERSENYRE!

IV. korcsoport lány    XI. hely        Wágner Kira            7.a