Református Iskolák Országos Angol és Német Nyelvi Versenye

A 2017. április 10-én, Cegléden megrendezett Református Iskolák Országos Angol és NémetNyelvi Versenyen 32 iskola tanulói vettek részt, összesen 270 fő. A versenyen írásbeli feladatlapot oldottak meg a tanulók, mely nyelvtani tesztből, kiegészítéses feladatokból, szövegértésből és hallás utáni feladatok megoldásából állt.

Tanulóink szép eredményeket értek el.

Angol

5. évfolyam

Németh Botond 5.a 1. hely felk.: Simon Judit
Fejős Sándor 5.a 7. hely felk.: Bálint Józsefné

6. évfolyam

Mendei Dóra 6.a 15. hely felk.: Szabó Zsuzsanna
Kádár Péter 6.a 15. hely felk.: Bálint Józsefné

7. évfolyam

Bogoly Éva Anna 7.a 7. hely felk.: Bálint Józsefné
Jáksó Ábel Nándor 7.m 15. hely felk.: Szabó Zsuzsanna

8. évfolyam

Lengyel Máté 8.c 1. hely felk.: Bálint Józsefné
Varga Zita 8.m 4. hely felk.: Krucsó Ákos

Német

Mészáros Barnabás Imre 6.m 3. hely felk.: Pálhidai Lászlóné

Ezen a napon rendezték meg a Hitünk hősei V. Egyháztörténeti Versenyt a 7-8. évfolyamos tanulók részére. A verseny témája: Luther Márton élete és munkássága.

A verseny célja, hogy a tanulók a felkészülés alatt átfogó ismereteket szerezzenek az egyháztörténet terén, lássák meg, hogy a Jézus Krisztusba vetett hit a történelemben sokféle formában jelent meg. Ezzel a versennyel méltóképpen készültünk a reformáció 500 éves évfordulójára.

Iskolánkat a 8.b osztály tanulói képviselték, akik 4. helyezést értek el.

A csapat tagjai: Bertók Laura, Györe Stefánia, Oláh Zsófia Túri Viktória (felk.: Pálhidai Lászlóné)

Gratulálunk!