Varga Tamás Matematikaverseny országos döntő

2017. február 28-án rendezték meg a Varga Tamás Matematikaverseny 3. fordulóját. A hetedik és nyolcadik évfolyamon két-két kategóriában juthattak tovább a különböző neves iskolák kiváló versenyzői. Iskolánkból Beinschroth Ninett 7. osztályos, Farkas Eszter és Vizhányó Gréta 8. osztályos tanulók vehettek részt ennek a versenynek a döntőjében. A nehéz feladatok megoldásában mindannyian igyekeztek helytállni. (Felkészítő tanáraik: Magony Istvánné, Geráné Kovács Ildikó.)

A hetedik osztályos tagozatos kategóriában iskolánk tanulója Beinschroth Ninett 86%-os kiemelkedő teljesítményt nyújtott, így meghívták a Debrecenben április 12-én rendezett ünnepélyes eredményhirdetésre. Az eredményhirdetésen kiderült, hogy ezen a nívós versenyen, a nagyon erős mezőnyben, kiváló pontszámmal, kategóriájában az ország második legjobbja lett. Ez óriási siker, kiváló teljesítmény!

Felkészítő tanár: Magony Istvánné

Gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk erre a rendkívüli eredményre!

Ninett meghívást kapott a MaMut (Matematikai Mulatságok Tábor) nyári tehetséggondozó táborba Mátrafüredre.