Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntő

ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENY ORSZÁGOS DÖNTŐ

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjét 2017. április 12-14. között rendezték meg Debrecenben. Ez volt a 28. alkalom, melynek első fordulójában közel 70000 diák mérte össze tudását, felkészültségét.

Iskolánk 13. helyen szerepel országos összehasonlításban a legeredményesebb iskolák között az 1. forduló alapján.

Az országos döntőn 717 tanuló oldhatta meg a helyenként kicsit nehéz feladatsorokat. A döntő után tanárok vezetésével közös példamegoldás következett, majd délután a város látnivalóival ismerkedhettek meg. Este logikai játékok, ördöglakatok, gyöngyfűzés és táncház szórakoztatta a kicsiket és nagyokat.

Iskolánkat három tanuló képviselhette a megyei döntőn nyújtott kiemelkedő teljesítményük alapján. Itt is igyekeztek megmutatni tudásukat, rátermettségüket.

Már a döntőbe jutás is óriási eredmény, a legjobbak között szerepelni pedig kiváló teljesítmény! GRATULÁLUNK!

EREDMÉNYEK:

Harmadikosok mezőnyében
13. Börcsök Bende        3.m
Felkészítő nevelő: Csaláné Oláh Edit

Ötödikesek mezőnyében
  8. Katona Márk            5.m
Felkészítő nevelő: Dr. Geráné Góg Ildikó

Hetedikesek mezőnyében
41. Beinschroth Ninett  7.m
Felkészítő nevelő: Magony Istvánné

További eredményes munkát kívánunk a matematika területén!