Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny 8. évfolyam

​                               Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny

8. évfolyam

A Matekguru Matematika Csapatverseny döntőinek sorát Nyíregyházán a nyolcadik évfolyamosok nyitották 2017. április 19-20-án. Az időjárás nem kedvezett a kétnapos döntőn résztvevő gyerekeknek, ugyanis kifejezetten hideg volt és végig szakadt az eső. Ez különösen a második napon érintette érzékenyen a résztvevőket, mivel az első napi versenydolgozat után ekkor Állatparki kutatást igénylő feladatok vártak rájuk, melyeket szinte csak a teljes terület bebarangolásával lehetett megoldani. A lelkesedés azonban a mostoha körülmények ellenére is megmaradt diákjainkban. Sem a rossz idő, sem a rájuk váró második matematika feladatsor sem fogott ki rajtuk!

A 8. m osztályából döntőbe jutott két csapatunk kiváló teljesítményével bekerült a legjobb hat helyezett közé! Szívből gratulálunk hozzá!

Az eredmények a következők:

Nekünk mindegy! csapat :      3. helyezés
Csapattagok: Borka Fanni, Farkas Eszter, Hajnal Fanni, Vörös Lili