XIII. Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny

Ismét Kálvinos tanuló nyerte a „Matematika csillaga" díjat

A Csongrád Megyei Matematika-, Fizikatanárok Szegedi Alkotóműhelye által szervezett és az Ifjú Tehetségekért Jövőnk Érdekében Egyesület közreműködésével lebonyolított XIII. Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny a 2016/2017. tanévben négy fordulóval sikeresen lezajlott.

Ebben a népszerű versenyben a 3-8. osztályosok hat évfolyamából 465 magyarországi tanuló kapcsolódott be e tehetségfejlesztő munkába. Rajtuk kívül 349 határon túli magyar iskolás is résztvevője volt az idei versenynek.

Az e tanévi versenysorozat zárthelyi döntővel fejeződött be, ahová az összesített eredmények alapján, évfolyamonként a legjobb teljesítményt elérő, összesen 260 tanuló juthatott el.

Iskolánk tanulói és pedagógusai a következő eredményekkel büszkélkedhetnek:

3. évfolyamon:  1. hely: Börcsök Bende 3.m
                         5. hely: Domokos Máté 3.m
Felkészítőjük Csaláné Oláh Edit tanítónő, aki sikeres tehetséggondozó munkájáért elismerésben részesült.

4. évfolyamon:  2. hely: Brakszatórisz Zsófia 4.m
                         3. hely: Faragó Luca 4.m
                         4. hely: Varga Zoltán 4.m
                         7. hely: Nacsa Zsófi 4.m
                       10. hely: Szabó Réka 4.m
                       12. hely: Barta Vivien 4.m
Felkészítőjük Pallag Gyuláné tanítónő.

5. évfolyamon:  7. hely: Silye Zoltán 5.m
                         8. hely : Katona Márk 5.m
Felkészítőjük: Dr. Geráné Góg Ildikó tanárnő

7. évfolyamon:  2. hely: Beinschroth Ninett 7.m
                       11. hely: Balog Máté 7.m
                       16. hely: Jáksó Ábel Nándor 7.m
Felkészítőjük: Magony Istvánné tanárnő

8. évfolyamon: 2. hely: Fehér Rebeka 8.m
                        3. hely: Vizhányó Gréta 8.m
                        6. hely: Budai László 8.m
Felkészítőjük Geráné Kovács Ildikó tanárnő

Az eredményhirdetés egyik legszebb pillanata, amikor azt a 8. osztályos tanulót díjazzák, aki az elmúlt 6 év folyamán, 3. évfolyamtól a 8. évfolyamig bezáróan, mindvégig a legeredményesebb tanulók között szerepelt, és teljesítménye alapján közülük is a legkiválóbb volt. Öröm számunkra, hogy ez a díj ebben az évben ismét a makói Kálvin Téri Református Általános Iskola tanulójához került.

A „Matematika csillaga" Fehér Rebeka 8.m osztályos tanulója lett.
Alsós tanítója Pallag Gyuláné, felsős tanára Geráné Kovács Ildikó.

Minden versenyzőnek gratulálunk egész évi kitartó munkájához, és a döntőn nyújtott kiváló teljesítményéhez! Köszönjük a felkészítők lelkiismeretes munkáját!