Országos Logikaverseny

ORSZÁGOS LOGIKAVERSENY BUDAPESTI DÖNTŐ

A Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola által meghirdetett Országos Logikaverseny budapesti döntőjét 2017. május 3-án rendezték meg az Alsóerdősori Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnáziumban ahol négy korcsoportban mérhették össze tudásukat a tanulók. Ezt megelőzően az ország 114 iskolájából 644 jelentkező három levelezős fordulón vett részt.

A  döntőre 67 iskola 163 diákját hívták be két helyszínre (Győrbe 79 diákot, Budapestre 84 tanulót).

A Kálvin Téri Református Általános Iskola 4. m osztályos diákjai közül hároman kaptak meghívást a 3-4. korcsoportba: Faragó Luca, Horváth Áron és Szabó Réka.

Ebben a korcsoportban versenyeztek a legtöbben. Tanulóink mindannyian nagyon ügyesen megírták a 60 perces feladatsort. Luca 100%-os teljesítmény nyújtott, Áron mindösszesen egy, Réka 4 pontot veszített. A szoros verseny miatt azonban azonos pontszámok esetén más szempontokat (pl. ki a fiatalabb a korcsoporton belül) is figyelembe vettek. Ez egy kicsit széjjelebb húzta a mezőnyt, így a következő helyezések születtek:

Faragó Luca        1. helyezés                          (összesített: 2. helyezés)
Horváth Áron     6. helyezés                          (összesített: 7. helyezés)
Szabó Réka       13. helyezés

Remek teljesítményükhöz gratulálunk!