V. Kecske Kupa Csapatverseny területi döntő

V. Kecske Kupa Csapatverseny

Matematika

A Mategye Alapítvány 2017-ben is kiírta a Kecske Kupa Csapatversenyt. Az elődöntőt 5 helyszínen (Kecskemét, Mezőtúr, Miskolc, Pécs, Veszprém) tartották meg 2017. május 12-én. Iskolánk első alkalommal vett részt ezen a versenyen Kecskeméten. A versenyen 4 fős csapatok indulhattak. A matematikai feladatokat négy témába sorolták, témánként 8 feladatot lehetett megoldani. A témák egymást követő feladatai nehezedtek, ennek megfelelően a nagyobb sorszámú feladatokkal több pontot lehetett elérni. Mindegyik feladat megoldása egy szám volt. A csapatoknak csak ezt a számot kellett megadni, a feladatok megoldását nem kellett indokolni.

A verseny kezdetén a csapatok a négy (különböző színű lapon lévő) téma első feladatát kapták meg.

1. téma: Kecskeszámtan

2. téma: Kecskegebra

3. téma: Kecskemetria

4. téma: Kecskegyetem

A versenyen az állóképesség is fontos volt, hiszen a feladatok megoldásaival az iskola udvarának négy különböző sarkába kellett szaladni a QR kóddal a kezükben, hogy leadják a megoldásokat és új feladatot kaphassanak. Ez az újszerű verseny tetszett a tanulóknak, de nagyon elfáradtak a 90 perces munkában. A 7.m osztály 20 tanulója mérte össze tudását a versenyen.

EREDMÉNYEK:

III. "Elnézést, de nem tudom kiolvasni!"
      Csapattagok: Beinschroth Ninett, Balog Máté, Csávás István, Szűcs Lili

IX. Mekegők
      Csapattagok: Ádók Dóra, Gyenge Regina, Nagy Borsika, Szabó Rebeka

16. 4+5=6
      Csapattagok: Asztalos Tamás, Eleven Ákos, Pásztor Bálint, Rácz Viktória

21. Kecskezabálók
      Csapattagok: Hadobás Kornél, Kiss Virág, Németh Viktória, Jáksó Ábel

27. ALPAKÁK
      Csapattagok: Igaz Zsófia, Gulyás Vivien, Horváth Kinga, Rácz Fanni,

Felkészítő tanár: Magony Istvánné

Iskolánkat két csapat képviseli Kecskeméten a döntőn május 20-án:

Elnézést, de nem tudom kiolvasni! és a Mekegők csapata.

Gratulálunk, és jó felkészülést kívánunk!