Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny

​GD-verseny

A Szegedi SzC Gábor Dénes Szakgimnáziuma idén 20. alkalommal, a 2016/2017-es tanévre is meghirdette a Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékversenyt általános és középiskolai tanulók számára. A versenyt három fordulóban rendezték meg. Az első fordulóban informatikatörténettel, a számítógép felépítésével, titkosítással, kódolással kapcsolatos tesztet kellett kitölteni. A második és a harmadik (országos döntő) fordulóban komplex gyakorlati feladatokat kellett elkészíteni. A díjkiosztóra, melyet a szegedi Agórában rendeztek, minden korcsoportból a legjobb 6 tanulót hívták meg. Iskolánkból az alábbi eredmények születtek:

II. korcsoport (7-8. osztály):

1. Vizhányó Gréta (8.m, Geráné Kovács Ildikó)

2. Práger Gergő (8.m, Geráné Kovács Ildikó)

5. Nyerges Bálint (8.c, Székely Ildikó)

A verseny támogatóinak köszönhetően tanulóink értékes ajándékokat kaptak: e-book olvasót, bluetooth hangszórót, ajándékutalványt.

Eredményeikhez gratulálunk!