Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny 2. évfolyam

A Matekguru Matematika Csapatverseny döntő sorozatát a második évfolyamosok zárták, ahová iskolánkból két 2.m osztályos csapat jutott be.  Június 6-án utaztak Nyíregyházára, a kétnapos versenyre. Már aznap délután megírták az első forduló feladatlapját, majd különböző sportversenyek révén felhőtlen kikapcsolódásban volt részük a Kis Vakon Táborban. A közelben nem régen készült új játszótéren pedig kipróbálhatták az „élő" társasjátékot valamint a legmodernebb játszó eszközöket. A második napon az Állatparkban rájuk, legkisebbekre már „csak" az ottani állatokkal kapcsolatos feladványok vártak. Ennek megoldása után még maradt idejük az állatkert bebarangolására és a fóka-show megtekintésére is, amelyet nagyon élveztek.

Az eredményhirdetés tartogatott némi (kellemes) meglepetést, hiszen a területi döntőről az országos listára tizenötödikként bekerült lánycsapatnak sikerült a dobogós 3. helyezést megszereznie. A fiú csapat pedig győztesként jöhetett haza! Ezzel iskolánk tanulóinak a Matekguru döntőjéről a 2-8. évfolyamról sikerült három első helyezést elhoznia!

Gratulálunk a csapatoknak és felkészítő nevelőjüknek!

Triplaész csapat:   1. hely
Csapattagok:   Beinschroth Máté