Meleg István Kémiaverseny

A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium már hagyományosan, minden ősszel meghirdeti a Meleg István Kémiaversenyt. Azokat a tanulókat szólítják meg, akik az átlagosnál jobban érdeklődnek a kémia iránt, és akiket a későbbiek során szívesen látnának az iskola tanulóinak körében. Erre a versenyre több megyéből is jelentkeztek tanulók. A két levelező fordulón elért eredmények alapján juthattak a 3. fordulóba, amit január 12-én rendeztek a Gimnáziumban.

Iskolánkból négy tanuló nevezett és jutott a 3. fordulóba:
Nagy-György Balázs, Katona Márk, Takács Gergely 7. osztályos tanulók és Baróczi Bence Imre 8. osztályos tanuló.

A 3. fordulóban, az önálló megmérettetésen:

V. helyezést ért el Takács Gergely 7. m osztályos tanuló

V. helyezést ért el Baróczi Bence Imre 8. m osztályos tanuló

Innen már egyenes út vezetett a döntő megmérettetésre, amit február 9-én rendeztek meg Szegeden. A versenyzőknek másfél óra állt rendelkezésükre, hogy megoldják a feladatokat. Ezután az iskola volt diákjának, Muráth Szabolcsnak a közreműködésével látványos és tanulságos kísérleteket nézhettek meg.

A szoros megmérettetésben, a DÖNTŐN

XI. helyezést ért el Takács Gergely 7. m osztályos tanuló.

VI. helyezést ért el Baróczi Bence Imre 8. m osztályos tanuló.

Felkészítő tanár: Magony Istvánné

Gratulálunk, és további sikereket kívánunk!