Zrínyi Ilona Matematikaverseny

​ÖTÖDIK ÉVE ELSŐ ISKOLÁNK
A ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENYEN
A VÁNDORKUPÁT MEGINT ŐRIZZÜK EGY ÉVIG

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány az idei tanévben is megrendezte a Zrínyi Ilona kétfordulós (megyei, országos) matematikaversenyt. A feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását kívánják mérni. Lehetőséget biztosítanak arra, hogy az iskolák 2-8. osztályos tanulói összemérhessék tudásukat. A Kálvin Téri Református Általános Iskola tanulói közül 39-en vettek részt ezen a népszerű versenyen. Iskolánk biztosította a helyszínt a városi és térségi tanulóknak a verseny lebonyolításához.
Az eredményhirdetés március 14-én volt Szegeden, ahová a megye legjobbjait hívták meg, így iskolánkból 9 tanulót.
Évfolyamonként a legjobb 3 tanuló egyéni eredménye alapján csapatot alkottak, és ezt a teljesítményt is rangsorolták.

I. HELYEZÉST ért el a KÁLVIN TÉRI REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA,
a megyében résztvevő iskolák között. Így a megye legeredményesebb általános iskolájának járó vándorkupát 2015, 2016, 2017, 2018 után 2019-ben is ISKOLÁNK kapta.

Iskolánkból Dr. Geráné Góg Ildikó, Dr. Tamásné R. Nagy Klára, Pappné Lencsés Andrea és Székely Ildikó nevelők felkészítő munkáját is díjazták.

Kiemelkedő eredményük alapján továbbjutottak az országos fordulóba, melyet Szombathelyen rendeznek meg:
GYÖRGY-KOVÁCS OLIVÉR            2.m
BEINSCHROTH MÁTÉ                   4.m
VARGA ZOLTÁN                            6.m

EGYÉNI ÉS CSAPATEREDMÉNYEINK:

2. osztályosok mezőnyében (2.m)

1. György-Kovács Olivér

Csapatban V. helyezést értek el: Bakai-Víg Benedek Márk, György-Kovács Olivér, Kotormán Botond Ádám; felkészítő nevelő: Pappné Lencsés Andrea

4. osztályosok mezőnyében (4.m)

2. Beinschroth Máté
 12. Miskolczi Nóra

Csapatban III. helyezést értek el: Beinschroth Máté, Domokos Ádám, Miskolczi Nóra; felkészítő nevelő: Dr. Tamásné R. Nagy Klára

6. osztályosok mezőnyében (6.m)

3. Varga Zoltán
   7. Faragó Luca

Csapatban III. helyezést értek el: Czirók Attila, Faragó Luca, Varga Zoltán; felkészítő nevelő: Székely Ildikó

7. osztályosok mezőnyében (7.m)

2. Lipták Botond
 13. Szűcs Bence
 16. Silye Zoltán

Csapatban II. helyezést értek el: Lipták Botond, Silye Zoltán, Szűcs Bence; felkészítő nevelő: Dr. Geráné Góg Ildikó

8. osztályosok mezőnyében (8.m)

7. Pulics Martin

Csapatban III. helyezést értek el: Pulics Martin, Pásztor Viktória, Varga Dóra; felkészítő nevelő: Dr. Geráné Góg Ildikó

GRATULÁLUNK A KIEMELKEDŐ TELJESÍTMÉNYHEZ! JÓ FELKÉSZÜLÉST KÍVÁNUNK AZ ORSZÁGOS MEGMÉRETTETÉSRE!