Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei döntő

2019. március 30-án került megrendezésre Szegeden a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulója, melyen iskolánkat 12 diák képviselte. A versenyen a következő szép eredmények születtek:

Nacsa Zsófi                              6.m            2. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)
Kondrát Mirjam Ráhel            6.m            3. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)
Kakuja Henrietta                       6.m             5. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)

Nagy Levente                          7.m              7. helyezés (Varga Noémi)
Lipták Botond                          7.m             9. helyezés (Varga Noémi)
Szűcs Bence Áron                    7.m            10. helyezés (Varga Noémi)

Pásztor Viktória Blanka         8.m             1. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)
Varga Boglárka                      8.m              2. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)
Harsányi Regina                     8.m              3. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)

Zelizi Kata Réka                         8.m             5. helyezés (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)
Mészáros Barnabás Imre           8.m             9. helyezés(Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna)
Pap Zsófia                                  8.a            12. helyezés (Kiss Edit)

A Kárpát-medencei döntőre Magyarországon minden megyéből (Pest megye kivételével) az 5–8. évfolyamról 1-1 fő I. helyezett jut tovább, így megyénket a 8. évfolyamon Pásztor Viktória Blanka (Kovácsné Bodzsár Zsuzsanna) képviseli majd.  A döntőre május 25-én kerül sor Budapesten.

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítőknek is!