Varga Tamás Matematikaverseny

Ebben a tanévben iskolánkból négy tanuló jelentkezett hetedik és nyolcadik évfolyamról a háromfordulós, rangos Varga Tamás Matematikaversenyre. Az első forduló után mindannyian továbbjutottak a megyei fordulóra, amit minden évben Szegeden, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumban rendeznek meg. Tanítványaink az emelt matematika óraszámú kategóriában indultak.

A 7. osztályosok II. kategóriájában a megyei fordulóban 30 tanuló versenyzett, a következő eredmények születtek: Katona Márk 5. és Lipták Botond 20. helyezést ért el.

A 8. osztályosok versenyében Varga Dóra a 28 tanulóból 22. helyezett lett.

Felkészítő tanár: Dr. Geráné Góg Ildikó

Ezen a versenyen kiemelkedően szerepelt Katona Márk, pontszáma mindössze 6 ponttal maradt el az első helyezett tanulóétól, az első 15 helyezett versenyző között ő volt az egyetlen, aki nem gimnázium speciális matematika tagozatára jár.

Márk ezzel a kiváló eredménnyel bejutott az országos döntőbe!

Katona Márk az országos döntőben az 50 résztvevő közül a 35. helyen végzett.

Gratulálunk!