Térségi helyesírási verseny

Szépen, helyesen, magyarul!

Több évtizedes hagyományhoz híven, iskolánkban került megrendezésre a kisiskolások városi és térségi helyesírási versenye. A 2 - 4. évfolyamon tíz iskola 75 tanulója nevezett. A verseny három részből állt. Először a tanulók tollbamondást írtak, majd másoltak és végül egy feladatlapon bizonyíthatták nyelvtani és helyesírási ismereteiket. A szép, magyar nyelvhasználathoz hozzátartozik a szépírás, a szabályos, pontos betűalakítás. Ezért a szépírás is fontos része volt a versenynek. A legigényesebben, legszebben dolgozó versenyző Gyöngyszem-díjat érdemelt.

Nagyon szoros küzdelemben az alábbi eredmények születtek:

2. osztály

I. helyezett      Pap Gábor Brendon   Felkészítő nev.:  Jesityné Szűcs Gyöngyi (Kálvin)

II. helyezett     Kotormán Botond      Felkészítő nev.:  Jesityné Szűcs Gyöngyi (Kálvin)

III. helyezett    Nagy Noel                  Felkészítő nev.:  Majóné Csapó Erzsébet (Kálvin)

IV. helyezett    Koszta Kiara               Felkészítő nev.:  Jesityné Szűcs Gyöngyi (Kálvin)

V. helyezett     Gulyás Nikolett          Felkészítő nev.:  Jesityné Szűcs Gyöngyi (Kálvin)

VI. helyezett    Boér Zita                    Felkészítő nev.:  Jesityné Szűcs Gyöngyi (Kálvin)

3. osztály

I. helyezett      Silye Zalán                  Felkészítő nev.: Bartáné Szabó Mónika (Kálvin)

II. helyezett     Galambosi Sára          Felkészítő nev.: Bartáné Szabó Mónika (Kálvin)

III. helyezett    Kása Richárd               Felkészítő nev.: Kis Lászlóné (Csanádpalota)

IV. helyezett    Gera Violetta              Felkészítő nev.: Bartáné Szabó Mónika (Kálvin)

V. helyezett     Erdei Tifani                 Felkészítő nev.: Szécsényiné Kovács Enikő (Kálvin)

VI. helyezett    Almási Noel                Felkészítő nev.: Zsiga Etelke (Szikszai)

4. osztály

I. helyezett      Szabó Anrienn             Felkészítő nev.: Badóné Fürtön Judit (Kálvin)

II. helyezett     Csonka Zétény            Felkészítő nev.: Badóné Fürtön Judit (Kálvin)

III. helyezett    Domokos Ádám          Felkészítő nev.: Badóné Fürtön Judit (Kálvin)

IV. helyezett    Mátó Viktória             Felkészítő nev.: Dobra Bernadett (Magyarcsanád)

V. helyezett     Papp Dominik             Felkészítő nev.: Badóné Fürtön Judit (Kálvin)

VI. helyezett    Fehér Nelli                  Felkészítő nev.: Rácz Zsuzsanna (Kálvin)

GYÖNGYSZEM-DÍJAT kapott:  Gulyás Nikolett    2. oszt.  (Kálvin)

Harkai Hanna       3. oszt.  (Kiszombor)

Szabó Adrienn     4. oszt.  (Kálvin)

Az eredményekhez gratulálunk, és köszönjük a pedagógusok felkészítő munkáját!