Bor Pál Fizikaverseny

Április 27-én rendezte meg, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Általános és Környezetfizikai Tanszékén a Bor Pál Fizikaverseny döntőjét az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád Megyei Csoportja.

A januári elődöntőben 150 tanuló vett részt, melyet márciusban egy középdöntő követett. A középdöntőre iskolánkból bejutott Katona Márk 7. osztályos tanuló. Az áprilisi döntőre a megye legjobbjait hívták meg, Márk közöttük volt. Felkészítő tanára Baloghné Tóth Ágnes.

Az áprilisi döntő írásbeli fordulóból, illetve mérési feladatból állt. Amíg a versenyszervezők a dolgozatokat javították, a gyerekek a „Tudományos játszóház" programján vettek részt, az SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola Bor Pálról elnevezett fizikatermében. Az eredményhirdetés előtt Prof. Dr. Bor Zsolt fizikus, akadémikus „Az emberi látás fizikája" című előadását hallgathatták meg.

A versenyen a következő eredmény született:
7. évfolyam:         Katona Márk        6. helyezés

Gratulálunk!