Hajdúböszörmény

Mazsi Matek és „Értsd jól" Angol Szövegértési Verseny

A korábbi évekhez hasonlóan a hajdúböszörményi Baltazár Dezső Református Általános Iskola május 10-én az idén is megrendezte a Mazsi Matek versenyt, melyre az ország minden részéről érkeztek református iskolák tanulói. Iskolánkat a 2. m osztály 6 kisdiákja képviselte. A nap áhítattal kezdődött a templomban, amely még ünnepélyesebbé tette az eseményt. A megnyitó után 32 tanulópár lelkesen fogott hozzá a feladatsor megoldásához, s próbálta igazolni a verseny mottóját, mely szerint: „Jobban boldogul kettő, mint egy: fáradozásuknak szép eredménye van." Az eredményhirdetés során büszkék lehettünk diákjainkra, akik e rangos versenyben kiemelkedő helyezéseket értek el. A hagyományok szerint a győztes páros még egy vándorserleget is kapott. A gyerekeknek a nap során sok-sok élményben és vendégszeretetben volt részük, mely feledtette a hosszú és fárasztó utazást.

Asztalos Péter Zakariás, György-Kovács Olivér

1. helyezés

Gulyás Nikolett, Kotormán Botond Ádám

3. helyezés

Pap Gábor Brendon, Szabó Dávid

6. helyezés

Felkészítő: Pappné Lencsés Andrea

Ugyanezen a napon iskolánk felső tagozatos tanulói közül nyolc diák is összemérte tudását az ország legjobbjaival. Részt vettek a hajdúböszörményi Baltazár Dezső Református Általános Iskolában szervezett „Értsd jól!" Angol Szövegértési Versenyen.

Az országos megmérettetés nagy kihívás a gyerekek számára. Alapos felkészülés után évről –évre rengeteg új tudással gazdagodnak és életre szóló élményeket szereznek diákjaink.

A verseny feladattípusai kifejezetten a szövegértésre irányultak.

Mint tudjuk, a szövegértés anyanyelvünkön sem mindig könnyű feladat, idegen nyelven pedig még nehezebb. Volt a versenyen adatok leolvasása, igaz-hamis állítások, kiegészítéses feladatok, amelyekhez már nyelvtani tudás is kell, körülírás, kulcsszavak keresése, szómagyarázat. Mind a 8 diákunk nagyon szép eredménnyel büszkélkedhet.

7. évfolyamos csapatok:          helyezés               felkészítő nevelő

Kovács Zalán 7.a                       2. helyezés            Simon Judit
Szűcs Bence 7. m                                                    Martonosi Zsuzsanna

Fejős Sándor 7.a                       2.helyezés             Bálint Józsefné
Németh Botond 7.a                                                 Simon Judit

6. évfolyamosok csapatok:

Naszradi Barbara 6.a                 2. helyezés           Simon Judit
Török Rebeka 6.                                                      Simon Judit

Buvár Petra Anna 6.a                 4. helyezés           Bálint Józsefné
Balázs Evelin Ágnes 6.a                                           Bálint Józsefné

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítő pedagógusnak!