Curie Kémia Emlékverseny

XXX. Curie Kémia Emlékverseny országos döntő

A XXX. Curie Kémia Emlékverseny döntőjét 2019. május 11-én, szombaton rendezték meg Szolnokon.

Ide olyan tanulók juthattak, akik a levelező, majd a területi fordulók legjobbjai lettek az országos rangsorban. Az ünnepélyes megnyitó a Városháza dísztermében volt, ahol többek között Szalay Ferenc Szolnok polgármestere, Dr. Béres József a Béres gyógyszergyár elnöke, Béres Klára a Béres Alapítvány elnöke is köszöntötte a versenyzőket, résztvevőket.

A verseny után a tanulók látványos kémiai kísérleteket nézhettek meg, majd városnézésen vehettek részt.

Nagyon szoros küzdelemben, a helyezettek közötti minimális pontszám különbséggel, 91%-os teljesítménnyel VIII. helyezést ért el Baróczi Bence Imre 8.m osztályos tanuló.
Felkészítő tanár: Magony Istvánné

Gratulálunk!