Lila „VegyÉSZ” bajnokság

XI. Lila „VegyÉSZ" bajnokság – országos döntő

„A Lila Iskola Tanulóiért Alapítvány" hirdette meg az országos „Lila VegyÉSZ" kémiaversenyt.

A szervezők szerint a játékos verseny célja a kémia tantárgy népszerűsítése, a kiemelkedő tehetségű tanulók felfedezése és fejlesztése. Az esemény másik fontos mozgatója az, hogy a szervezők ráirányítsák a figyelmet egy olyan tudományra, melynek birtokában keresett szakemberekké válhatnak a fiatal kémikusok.

Iskolánkból egy tanulót hívtak meg a két forduló után a döntőbe az elért eredménye alapján.

A döntőt Gyulán rendezték meg május 18-án, szombaton.

A versenyen 45 perc alatt kellett megoldani a kémiai keresztrejtvényt, tesztet, kísérlet elemzését és a kémiai számításokat.

A verseny után az eredményhirdetésig sportvetélkedők, különleges kerékpárok bemutatója, kvíz feladatlap kitöltés várta a tanulókat.

Majd a közös ebéd után csak az első három helyezett tanuló tudta meg az eredményét.

A többi eredménynek 3 nap múlva örülhettünk!

IV. helyezést ért el BARÓCZI BENCE IMRE 8.m osztályos tanuló

Bence a kvíz játékban II. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Magony Istvánné

Gratulálunk!